Банско за 11-ти октомври – Зара 4* – Каса Карина 4*

20146

Хотел Zara & Spa 4* и Хотел Casa Karina 4*

Термин:11.10-13.10.2019 / 2 ноќевања

Прв ден 11.10.2019 (петок) Состанок на групата кај Хотел Континентал. Тргнување кон Банско со попатно застанување за кафе паузи, царински формалности. Пристигнување и сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање.

Втор ден 12.10.2019 (сабота) Слободен ден, предвиден за одмор и рекреација користење на СПА Центар. Ноќевање

Трет ден 13.10.2019 (недела) Слободно претпадне, заминување кон Македонија во попладневните часови.

ЦЕНА ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ:

Хотел Каса Карина 4* За уплата до 20.08.2019 – 85 евра, редовна цена од 21.08.2019 – 90евра

Хотел Зара & Спа 4* За уплата до 20.08.2019 – 90евра, едовна цена од 21.08.2019 – 99евра

Цената на аранжманот вклучува:

 • 2 ноќевања на база АLL Inclusive(се вклучено)
 • Автобуски превоз на дадена релација
 • Користење на Затворен и Отворен Базен, Сауна, Парна Бања, Фитнес Центар, Џакузи.
 • Wi-FI на територија на целиот хотел Zara & Spa + Casa Karina.
 • Детско катче.
 • Туристичка Такса

 ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВААТ 10евра ПО ЛИЦЕ

Цената на аранжманот не вклучува:

 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци

НАПОМЕНИ:

Хотел Каса Карина – Бањарки со доплата од 5лева / и депозит од 30лева кој се враќа на заминување / папучи нема

Хотел Зара – Папучи за базен со доплата, сеф со доплата од 2евра на ден, бебешко креветче – 2евра на ден

Напомена за Хотел Зара & Спа:

 • Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 • Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.
 • Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 • Еднокреветна соба доплата 80%.

Напомена за Хотел Каса Карина:

 • Деца од 2-5,99 Год.БЕСПЛАТНО. (Плаќат само 25 Еур-превоз)
 • Деца од 6-11,99 год.,на дополнително легло со две полноплатежни суми -50% попуст.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло -30% попуст.
 • Деца од 6-11,99 год.на редовно легло со едно полноплатежно лице -30% попуст.
 • Еднокреветна соба доплата 80%.

Организиран автобуски превоз

 • Куманово(Бензинска пумпа Макпетрол)
 • Скопје (Хотел Континентал)
 • Велес (Бензинска пумпа Мак Петрол – на автопат) – доплата 10еур
 • Кавадарци (Дреново) – доплата од 10еур
 • Прилеп и Битола – доплата од 10еур

All Inclusive Hotel Zara & Spa и Casa Karina: 

 • Главен ресторан: појадок, ручек, ужина, вечера
 • Асортиман на: супи, салати, сирење, сосови , топли предјадења, месо, гарнири, десерти и овошни плодови, млечни продукти и др.
 • Напитоци за време на појадок: кафе, чај, млеко, сокови од автомат и минерална вода.
 • Пијалоци за време на ручек и вечера: безалкохолни пијалоци, наливни пива и црвено/бело вино, минерална вода, чај.
 • Попладневна Ужина:
 • 16:00 – 17:00 ч. – Слатки и солени, чај, вода, сок, кафе и џус од автомат.

СПОРТ и РЕКРЕАЦИЈА:

 • Користење на внатрешен базен со џакузи, сауна, парна бања, фитнес центар.
 • Детско катче, детска сала ,
 • Бањарки во хотел Каса Карина се со доплата од 5 лева, т.е депозит на рецепција од 30лева, исто во Хотел Зара папучите се доплаќаат на лице место, а бањарките се со раздолжување на рецепција.

УСЛУГИ, КОИ ДОПОЛНИТЕЛНО СЕ НАПЛАЌААТ:

 • Дополнителни Хотелски услуги кои не се наведени во програмата:
 • А-ла-карт ресторан, Увозни пијалоци и еспресо кафе
 • Перална, Сеф во собите, телефонски разговори.
 • Масажите се наплатуваат по ценовникот истакнат на СПА Рецепција.

За реализација на овој аранжман се потребни минимум 40 патници.