Дина

3250

Амудиа е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Дина се наоѓа на 90m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување. Вилата се состои од студија за 3 лица и двоспaлни апартмани, опремени со сопствена кујна  со основен прибор за готвење, тоалет, ТВ. Користењето на клима уредот е со доплата од 4еур на ден (на лице место) за студија и 6 еур на ден ( на лице место) за апартманите. Студијата и апартманите се наоѓаат на приземје а од самата соба се излегува на сопствена тераса.

При пријавувањето се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 денари

На промо цените не следува попуст, првите два и последните два термина се ПРОМО цени.

06.01.2023

ВИЛА ДИНА – АМУДИА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица Промо цени
24.05-31.05.2023 7 79 99 Промо цена
31.05-07.06.2023 7 119 139 Промо цена
07.06-14.06.2023 7 179 219
14.06-21.06.2023 7 229 269
21.06-28.06.2023 7 279 309
28.06-05.07.2023 7 319 349
05.07-12.07.2023 7 449 499
12.07-19.07.2023 7 449 499
19.07-26.07.2023 7 449 499
26.07-02.08.2023 7 449 499
02.08-09.08.2023 7 469 519
09.08-16.08.2023 7 469 519
16.08-23.08.2023 7 439 499
23.08-30.08.2023 7 359 409
30.08-06.09.2023 7 279 309
06.09-13.09.2023 7 239 279
13.09-20.09.2023 7 139 149 Промо цена
20.09-27.09.2023 7 99 119 Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) -60€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице
  • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Тимот на Го Травел Ви посакува пријатен одмор.

GPS:39°14’31.7″N 20°28’52.5″E