Хотел Мизо – Охрид 2021

182

ХОТЕЛ на барање – не е во закуп и не може да се користат ваучерите издадени од Го Травел

Комплексот Мизо се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само еден километар од старата охридска чаршија.Комплексот располага со: отворен базен, приватна плажа, ресторан, приватна марина (платформа), спортски терени (тенис, ракомет, кошарка, мал фудбал) и сопствен паркинг.

Трите Депанданси се придружен дел на Хотел Мизо и располагаат со стандардно уредени двокреветни и трокреветни соби.

Сопствениот приватен паркинг на хотелот значи поголема сигурност на вашето возило.

Во склоп на комплексот Мизо се и 10 прекрасно уредени вили.

Спортските терени кои ги исполнуваат современите стандарди се одлична можност за спортски екипи за одржување тренинзи или спортски игри или пак за разонода за гостите во слободното време.

Повеќе детали за хотелот ТУКА

Ценовник 2021  

ХОТЕЛСКИ СОБИ

 

Ноќевање со појадок

 

Полу пансион

 

Полн пансион

 

Двокреветна соба 22 euro   24 euro  26 euro
Соби во Депанданс 1,2
Ноќевање со појадок
Полу пансион

 

Полн пансион

 

Двокреветна соба 24 26 28

 


Апартмани

Апартмани големи
Апартмани помали (OK) Single room

 

Цената е за еден ден и за спрат од вила

 

64 54 +30%

*Цените се однесуваат за едно лице во соба.

*Во цените е вклучена туристичка такса и 5% ДДВ.

*Доплата за дополнителен оброк 7€

*Деца до 5 години гратис.

*Деца од 5 до 8 години 50% попуст при ноќевање.

*Деца од 8 до 11 години 30 % попуст од редовната цена по лице.

* Секој оброк за деца од  1 до 12 години се наплаќа по редовна цена од 7 €

*Хотел МИЗОги задржува правата за промена на цените.

ХОТЕЛ

Хотелот Мизо располага со 36 соби во кои гостите имаат на располагање сопствени тераси, WI–FI, кабловска телевизија, опремени се со клима уреди, мини барови и сопствени купатила.

Депанданс 1

Депанданс 1 располага со 29 соби од кои повеќето се со поглед кон езеро и кон отворениот прекрасно уреден базен со лежалки.

Депанданс 2

Депанданс 2 има 20 соби повеќето со поглед на езеро . Собите се изградени по современи стандарди и комплетно опремени со туш кабини, телевизори, клима уреди, мини барови, WI-FI.

Апартмани

Во склоп на комплексот Мизо се и 27 прекрасно уредени апартмани.

Оваа програма е индивидуална и важат општите услови на Т.А Го Травел.