Хотел Пела – Св.Стефан, Охридско Езеро

231

ХОТЕЛ на барање – не е во закуп и не може да се користат ваучерите издадени од Го Травел

Локација: Хотел Пела е лоциран во близина на градот Охрид (=4 км) во тивка инспиративна борова шума во туристичката населба Свети Стефан. Најблиската песочна плажа е одалечена 100 метри.

Капацитет: 45 соби (27 трокреветни и 18 двокреветни соби) како и 1 апартман, располага со вкупно 124 легла.

Простории/Стандарди: кабловска телевизија, безжичен интернет, директна телефонска линија, мини бар, клима уред, безбедносни камери, тераса, две конференциски сали, паркинг, фудбалско/кошаркарско игралиште, ресторан, игралиште за деца

Повеќе податоци во врска со Хотел Пела можете да најдете на  www.hotelpela.mk

Хотел Пела Вонсезонски цени 2021
УСЛУГА B/B

Ноќевање со појадок

H/B
Полупансион 
Еднокреветна соба 1860ден.

30  eur

2170ден.

35 eur.

Двокреветна соба 1300ден.

21 eur

1610ден.

26  eur

Трокреветна соба 1180ден.

19 eur

1490ден.

24 eur

Апартман 4340ден.

70 eur

 

хотел Пела
Сезонски цени 2021  01.07-31.08
УСЛУГА B/B

Ноќевање со појадок

 

H/B

Полупансион

 

Еднокреветна соба 2110ден

34 eur

2420ден

39 eur

Двокреветна соба 1550ден

25 eur

1860ден

30 eur

Трокреветна соба 1430ден

23 eur

1740ден

28 eur

Апартман 5270ден

85 eur

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО ЗА МИНИМУМ ПЕТ ДНЕВЕН ПРЕСТОЈ:

Дво(тро)креветна соба:
BB  21.00 еur  (1300ден)
HB  26.00 еur  (1610ден)

Еднокреветна соба:
BB   30.00 еur (1860ден)
HB   35.00 еur (2170ден) 

ИНФОРМАЦИИ:

  • Цените за собите се по лице од ден, додека апартманот е за наем на соба од ден
  • Појадокот е на база шведска маса, додека вечерата е според мени.
  • Tуристичка такса и ДДВ се вклучени во цената.
  • Деца до 6 години се бесплатно, а од 6-12 години плаќаат 50%
  • Аранжманот е со сопствен превоз

Програмата е индивидуална, и важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА Т.А Го Травел