Хотел Тино – Охрид 2021

59

ХОТЕЛ на барање – не е во закуп и не може да се користат ваучерите издадени од Го Травел

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби, апартмани со поглед кон езеро, трокреветни соби, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

ЛИНК ОД ХОТЕЛОТ ТУКА

Дополнителни информации:

  • Апартманот е задолжителено плаќање на 3 полноплатежни лица, доколку се 4 возр.лица сите плаќаат целосна цена за возрасен
  • Деца од 0-5,99год – бесплатно (во двокреветна соба без дополнително легло) доплата за полупансион 3еур
  • Деца од 6-11,99год – 10еур на ден (во двокреветна соба со дополнително легло)
  • Дете од 6-11,99год во апартман плаќа 10еур на ден
  • Полупансионот – секоја вечера избор од 3 главни јадења, предјадење и десерт

Услуги вклучени во цените: појадок и вечера, користење на внатрешен базен, детски базен, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, детско игралиште, пинг понг маса, билјард маса, конференциски сали (за настани), Wi-Fi, паркинг пред хотелот.

Услуги со доплата: масажи, третмани и солариум, соба за забава ( билјард, фудбалче, пикадо). Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Во цената не е вклучена туристичка такса -40ден по лице на ноќ.

Политика на отказ на резервација;

  • До 4 дена пред пристигање – без пенали, од 3-0 дена – 100% пенали.
  • Аранжманот е индивидуален и важи со сопствен превоз
  • Важат општите услови на Т.А Го Травел