Копаоник зима 2021

1047

Хотел Олга Дедијер 2*

Хотелот е лоциран на Копаоник на 1700 метри надморска височина и на 700 метри од ски центарот Копаоник. Најблиската жичара од хотелот е Мало Језеро на 450 метри, на 650 метри е ски лифтот Крст, а на 12 минутно пешачење од експрес ски-лифтот Панчиќ. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi Интернет конекција.

ХОТЕЛ ОЛГА ДЕДИЈЕР – КОПАОНИК

ЦЕНОВНИК ЗА МЕСЕЦ ЈАНУАРИ И ФЕВРУАРИ

ТЕРМИН ЦЕНА
07.01-10.01 139
14.01-17.01 145
21.01-24.01 129
28.01-31.01 129
04.02-07.02 139
11.02-14.02 139
18.02-21.02 129
25.02-28.02 129

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања на база полупансион
 • Автобуски превоз
 • Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,10€ по лице по ден (се плаќа на рецепција)
 • Патничко осигурување 250 ден.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

 • Цена само за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
 • Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор) , враќање од Копаоник во недела 15:00 часот.
 • Цената за превозот важи за месец Јануари и Февруари 2021

Kопаоник – Ski pass цени 2020/2021

Возрасни (12-64 години)

 • Дневна карта: 29 евра
 • Дводневна карта: 55 евра
 • Тридневна карта: 78 евра

Деца (06-11 години)

 • Дневна карта: 21 евра
 • Дводневна карта: 38 евра
 • Тридневна карта: 53 евра

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

– Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
-За трето возрасно лице во соба одобруваме 5% попуст
– Дете до 2 години доколку не користи седиште во автобус и кревет во собата, патува бесплатно
– Во случај, 1 возрасен и 1 дете од 02-12 години, детето има 20% попуст во 1/2 соба
– Во случај, 1 возрасен и 2 деца од 2 до 12 години, двете деца добиваат 40% попуст во 1/3 соба
– Во случај, деца од 2 до 12 години со 2 две возрасни особи на засебен лежај имаат попуст од 50%
– Доплата за дополнително легло 5 евра на ден
– За сингл соба се доплаќа 70% од сумата
– Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
– Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
– Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце, за влез во Србија не е потребен PCR тест
– Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
– Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд
– Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
– За целосна уплата до 25.12.2020 одобруваме 5% попуст
– Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
– За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
– Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
– За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
– При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.
– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА СКТМ И T.A. ГО ТРАВЕЛ.