Лаганас – Гиатрас

1046

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила GIATRAS(„А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 40 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на десната страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

Вила GIATRAS – Лаганас; ПАКЕТ Аранжман (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ
ПЕРИОД Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
14.06. – 22.06.2018 7 159 149
21.06. – 29.06.2018 7 169 159
28.06. – 06.07.2018 7 189 179
05.07. – 13.07.2018 7 209 199
12.07. – 20.07.2018 7 229 219
19.07. – 27.07.2018 7 239 229
26.07. – 03.08.2018 7 239 229
02.08. – 10.08.2018 7 239 229
09.08. – 17.08.2018 7 239 229
16.08. – 24.08.2018 7 229 219
23.08. – 31.08.2018 7 189 179
30.08. – 07.09.2018 7 149 139
06.09. – 14.09.2018 7 119 109
13.09. – 21.09.2018 7 109 99
20.09. – 28.09.2018 7 99 89
       

Цените се дадени во евра по лице (пакет аранжан – бус+брод+сместување), плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 62ден.)

НАПОМЕНА : Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !

 • Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

Доплати: 

 • Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице
 • Деца од 2-11.99 год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)
 • Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.
 • Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос:

 • 18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице
 • 19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река)
 • 20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil)
 • 21:30 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице
 • 20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
 • 20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
 • 21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • попустите не може да се комбинираат
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),