Лето Крф 2021

2747

Четврта година по ред туристичката агенција Го Травел за Вас подготвува единствени понуди со најубавите вили и најдобра организација на островот Крф, место Ипсос. И оваа година, Ви ги претставуваме нашите закупи за лето 2021

РЕЗЕРВИРАЈ БЕЗ РИЗИК – ВАЖАТ ВАУЧЕРИТЕ ИЗДАДЕНИ ОД ГО ТРАВЕЛ

ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

ЛЕТО 2021 – сопствен закуп

Вила Мина Лукс – Ипсос

Вила „Мина Лукс“ се наоѓа на 150 метри од плажата и се состои од две згради. Вилата има базен со лежалки (бесплатно) и се состои од двокреветни студија и четврокреветни апартмани (дуплекси). Сите соби имаат мини кујна, фрижидер, решо, прибор за соодветниот број на лица, тоалет, ТВ, клима (со доплата по желба) и балкони кои гледаат према базенот, ви-фи интернет (агенцијата не сносува одговорност за брзината и квалитетот на истиот). Во некои од студијата постои можност за додавање на трет дополнителен кревет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Во дуплексите има две клими кои посебно се наплатуваат 5 евра од ден, по желба.

Вила ЕЛЕНИ – Ипсос/Пирги

Вилата Елени се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на 250 метри од плажата. Вилата е комплекс од три понови згради, со голем базен. Располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат поглед на базен и се распределни на високо приземје и прв кат. Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна со решо, основен прибор за соодветниот број на лица, фрижидер, тоалет, ТВ и тераса. Вилата има интернет (чиј сигнал е најдобар кај барот, каде се наоѓа рутерот). За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност.

Базенот е достапен за гостите со бесплатна лежалка, а исто така има и бар. Постои можност за изнајмување на клима која се доплатува на лице место и изнесува 6 евра од ден.

Вила Димитрис – Ипсос/Пирги

Вилата Димитрис се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на само 300 метри од плажата. Вилата располага со шест двокреветни студија кои се на првиот кат, и едно двокреветно студио кое се наоѓа на приземје. Во две соби постои можност за додавање на трет дополнителен кревет (на првиот кат). Секоја соба располага со мини кујна, решо, основен прибор за соодветниот број лица, фрижидер, тераса, клима (со доплата од 5 евра од ден по желба) и интернет. За секој патник следува по еден пешкир, додека основните лични средства за хигиена (шампон, сапуни, како и сунгерчиња, сјај за садови и тоалетна хартија) се ваша одговорност. Вилата Димитрис е единствената вила на Крф, со сопствен систем за вода и затоа е дозволено пиење на водата од чешма. Вилата има голем двор со скара кој им е достапен на сите гости за уживање и релаксација. Вилата располага со сопствен паркинг

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице. На акциските цени, нема одбивање за сопствен превоз.
ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

РЕЗЕРВИРАЈ БЕЗ РИЗИК – ВАЖАТ ВАУЧЕРИТЕ ИЗДАДЕНИ ОД ГО ТРАВЕЛ
ЦЕНИТЕ ВАЖАТ СО УПЛАТА ДО 01.05

7 ноќи      + превоз

Вила Мина Лукс
(базен)

Вила Елени+
(базен)

Вила Димитрис

Термин Тип соба Редовна по лице Ultra first Тип соба Редовна по лице Ultra first Тип соба Редовна по лице Ultra first
22.05-29.05 1/5
1/4  1/3
1/2

99€
109€

59€
79€

1/2
1/3
109€ 69€ 1/2 99€ 69€
29.05-
05.06
1/5
1/4  1/3
1/2
 

119€

129€

 

79€

89€

 

1/2

1/3

129€ 79€ 1/2 109€ 69€
05.06-12.06 1/5
1/4  1/3
1/2
 

129€

139€

 

89€

99€


1/2
1/3
139€ 89€ 1/2 119€ 79€
12.06-19.06 1/5
1/4  1/3
1/2
 

139€

149€

 

99€

109€

 

1/2

1/3

149€ 99€ 1/2 129€  

89€

19.06-26.06 1/5
1/4  1/3
1/2
 

149€

159€

 

109€

119€

 

1/2

1/3

159€ 109€ 1/2 139€ 99€
26.06-03.07 1/5
1/4  1/3
1/2
 

159€

169€

 

119€

129€

 

1/2

1/3

169€ 119€ 1/2 149€ 109€
03.07-10.07 1/5
1/4  1/3
1/2
 

169€

179€

 

129€

139€

 

1/2

1/3

179€ 129€ 1/2 169€ 119€
10.07-17.07
МИНА
10.07-16.06
1/5
1/4  1/3
1/2
 

169€

179€

 

139€

149€

 

1/2

1/3

199€ 149€ 1/2 189€ 139€
17.07-24.07 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

219€

 

1/2

1/3

219€ 169€ 1/2 199€ 159€
24.07-31.07 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

229€

 

1/2

1/3

229€ 179€ 1/2 209€ 169€
31.07-07.08 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

229€

 

1/2

1/3

239€ 179€ 1/2 219€ 169€
07.08-14.08 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

219€

 

1/2

1/3

239€ 179€ 1/2 219€ 169€
14.08-21.08 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

219€

 

1/2

1/3

239€ 179€ 1/2 219€ 169€
21.08-28.08 1/5
1/4  1/3
1/2
 

239€

249€

 

209€

219€

 

1/2

1/3

209€ 159€ 1/2 189€ 149€
28.08-04.09 1/5
1/4  1/3
1/2
 

169€

179€

 

129€

139€


1/2
1/3
179€ 129€ 1/2 159€ 119€
04.09-11.09 1/5
1/4  1/3
1/2
 

159€

169€

 

109€

119€


1/2
1/3
169€ 109€ 1/2 149€ 99€
11.09-18.09 1/5
1/4  1/3
1/2
 

139€

149€

 

79€

89€

 

1/2

1/3

149€ 79€ 1/2 119€ 69€
18.09-25.09 1/5
1/4  1/3
1/2
 

109€

119€

 

69€

79€

 

1/2

1/3

119€ 69€ 1/2 89€ 59€

Се што е обележано со црвено е РАСПРОДАДЕНО

ВАЖНО:

 • Согласно моменталниот став на Република Грција за патување за време на летото, агенцијата Го Травел одлучи да го подели ризикот и трошоците за тестирање на патниците, така што ќе можат да уживаат во својата омилена дестинација. Го Травел покрива половина од износот на тестот, а останата половина ја покрива патникот!
 • Оние кои ќе бидат вакцинирани со одобрена вакцина од Република Грција треба да ни достават потврда дека ја имаат и немаат трошоци за тест.
 • Оние кои имаат доказ за антитела исто така треба да ги приложат и немаат дополнителни трошоци за тест

НАПОМЕНИ:
Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
• Цена само за превоз 60 евра со доплата од 20 евра за траект – во два правци.
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. GO TRAVEL.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 20 евра за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 20 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h по грчко време
 • Check out е до 09h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.
 • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • Четворокреветните соби се со две посебни спални соби и тераси, физички одвоена кујна и одвоен тоалет.
 • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот
 • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот
 • Постои можност за додавање на трет дополнителен кревет во студијата или петти дополнителен кревет во апартманите

ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ во организација на ГО ТРАВЕЛ

Туристичката агенција Go Travel во соработка со нашиот партнер тур оператор на нашите патници им нуди единствена можност да го истражат и да уживаат во убавините на островот Крф. Преку нашиот претставник кој ќе биде задолжен за Вашиот престој таму, ќе имате прилика да се запознаете со убавините што ова место ги нуди.

Во наша организација имаме неколку излети:

 • Посета на градот КРФ – посетата и прошетката низ стариот град е уникатно доживување кое не смее да се пропушти. Градот на светецот Спиридон, старата тврдина, плоштадот Листон, град кој потсетува на Дубровник и Венеција. Тука ќе ги дознаете сите значајни работи за градот, но и самиот остров преку нашиот водич кој ќе биде со вас за време на излетот. ЦЕНАТА на факултативата по лице изнесува 10 евра.
 • ТУРА СЕВЕР – Целодневен излет каде се посетуваат најубавите предели на островот. Фабриката за производство на ликери од традиционалното овошје КумКуат, плажата Палеокастрица, манастирот Богородица, аквариумот (опционално), највисокиот врв со прекрасен видиковец каде се гледа цела Палеокастрица, местото Сидари со познатиот канал на љубовта. ЦЕНА НА ИЗЛЕТОТ 25 евра по лице
 • ПОСЕТА НА ПЛАЖАТА ГЛИФАДА – Вистинско уживање на најпопуларната песочна плажа на островот, позната по неверојатно убавиот златен песок и прекрасна плажа. Целодневно уживање, сончање и капење. ЦЕНА НА ИЗЛЕТОТ 15 евра по лице.
 • ЦЕЛОДНЕВНО КРСТАРЕЊЕ низ североисточната обала на островот со вклучен ручек – Крстарење кое ќе ве исполни со позитивна енергија и ќе ви ја наполни душата. Крстарење со повеќе застанувања. Капење на дива плажа и ручек (скара) на плажата. Ручекот е доста богат и вклучува два вида на месо, салата, леб и неограничено пиење на вино или сокови за време на ручекот. Посета на градот Касиопи и на враќање застанување крај пештера и посета на истата. ЦЕНАТА НА ИЗЛЕТОТ е 27 евра по лице.

Дополнителни факултативи:

 • Крстарење на Паксос и Антипаксос – целодневно крстарење до светски познатите мали острови кои се познати по неверојатната тиркизна боја на морето и песок бел како брашно. Пауза на еден од островите и можност за ручек и капење. ЦЕНАТА на излетот е 30 евра по лице.
 • АКВАЛЕНД – Посета на вториот по големина аквапарк во Европа, со безброј можности за адреналинско доживување, мрзлива река, безброј тобогани и уште многу интересни изненадувања ве очекуваат таму. ЦЕНА со превоз и влезница е 30 евра.

Тимот на GO Travel ви посакува убав одмор!