Лето Закинтос 2020 – ULTRA FIRST MINUTE

5905

ULTRA FIRST MINUTE до 15.03
ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

Закинтос – Тука се одморале Аполон и Артемида. Биле маѓепсани од тројанскиот принц Закинтос, кој прв го открил островот и по него по добило своето име. Поради природната убавина за него се бореле Римјаните, Византијците и Млеќаните. Се верувал дека островот прва го посетила Марија Магдалена, па оттука се проширило христијанството, кое е важен дел од нивната култура.

ЛАГАНАС – место за забава

Лаганас е место каде забавата не застанува. Со бројните клубови по главната улица, нејзината околина и плажите, местото е рај за забава. Големата песочна плажа од 9 километри дава голем избор за уживање. Островот е прилично мал, па така сите плажи се близу како Дафни, Агиос Николаус и Банана Бич. Најпозната е плажата Навагио или Shipwreck на која се наоѓаат остатоци од стар пиратски брод, а морето е како од бајка.

Плажите на Закинтос се познати по својата природна убавина и препознатливата смарагдна боја на водата. Најпозната е Навагио, која има бел, мек песок, тиркизно море, импресивна карпа која може да се посети само со брод. Останатите прекрасни плажи на Закинтос се Геракос, Агиос Николаус и Спанзиа

Вила Кристина – Лаганас

Вилата Кристина се наоѓа во Лаганас на мирна улица, оддалечена 150 метри од главната улица, и на 5 минути од плажата. Вилата има двокреветни и трокреветни соби и секоја има кујнски дел со решо и фрижидер, како и заедничка тераса. Некои од студијата имаат можност за изнајмување на клима со доплата, а користењето на сеф е вклучено во цената на аранжманот. Покрај вилата има маркет, а за љубителите на електронската музика во близина се наоѓа и клубот club Ocean Inn.

Вила Корали – Лаганас

Вила Корали се наоѓа на идеална локација во Лаганас, на околу 50м од плажата и на 2 минути пешачење од главната улица и сите случувања. Во близина на вилата има маркет, како и барови на плажата. Вилата е поделена на 2 блока кои имаат посебни влезови. Има двокреветни, трокеветни и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат кујна со решо и фрижидер, како и можност за изнајмување на клима, додека користење на сеф е вклучено во понудата.

НАПОМЕНА: Понудата е по лице за 9 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 25€ по лице. На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз.

ULTRA FIRST MINUTE до 15.03
ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

Вила Кристина Вила Корали
(Хелен – Спирос)

 

Термин Тип соба Редовна по лице Ultra first Тип соба Редовна по лице Ultra first
 

13.06-22.06

1/3
1/2
179€ 124€ 1/4
1/3
1/2
159€

169€

104€

114€

 

22.06-01.07

1/3
1/2
189€  


134€

 

1/4
1/3
1/2
169€

179€

114€

124€

 

01.07-10.07

1/3
1/2
209€  


154€

 

1/4
1/3
1/2
189€

199€

134€

144€

 

10.07-19.07

1/3
1/2
229€  


174€

 

1/4
1/3
1/2

209€
219€

154€
164€
 

19.07-28.07

1/3
1/2
 

 

249€

 

 

 

194€

 

1/4
1/3
1/2
229€

239€

174€

184€

 

28.07-06.08

1/3
1/2
 

 

269€

 

 

 

214€

 

1/4
1/3
1/2
249€

259€

194€

204€

 

06.08-15.08

1/3
1/2
 

 

259€

 

 

 

224€

 

1/4
1/3
1/2
239€

249€

204€

214€

15.08-24.08 1/3
1/2
 

 

229€

 

 

 

184€

 

1/4
1/3
1/2
209€

219€

164€

174€

 

24.08-02.09

1/3
1/2
 

194€

 

 

149€

 

 

1/4
1/3
1/2

 

169€

179€

 

134€

144€

 

02.09-11.09

1/3
1/2
 

 

169€

 

 

 

134€

 

1/4
1/3
1/2

149€
159€

114€
124€
 

11.09-20.09

1/3
1/2
 

 

149€

 

 

 

114€

 

 

1/4
1/3
1/2

 

129€

139€

 

94€

104€

Се што е обележано со ЦРВЕНО е распродадено!

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

  • 9 ноќевања во една од избраните вили, остров Закинтос
  • Автобуски превоз на дадената релација
  • Туристички придружник за време на патувањето

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

  • Задолжителна доплата за траект 25 евра по лице (повратен) се плаќа во автобус
  • Задолжително патничко осигурување 400 денари по лице
  • Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус)

НАПОМЕНИ:
Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили, автобуски превоз
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25 евра по лице – се плаќа во автобус
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (400 денари за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Доплата за клима 5 евра од ден по желба
•Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. GO TRAVEL.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

  • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
  • Дете од 3 до 12 години плаќаат 50% од сумата доколку се сместени со две возрасни лица

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Тргнување во Скопје според дадениот датум во вечерните часови. Следува возење и попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Килини од каде се качуваме на траект до Лаганас. Сместување во апартманите. За време на престојот на Закинтос ќе има организирани програми: посети на најубавите плажи, ноќни забави, посета на пештери и крстарења. Последниот ден од престојот во најавено време одјавување од апармтаните и враќање во Македонија