Лето Закинтос 2021

6980

ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

Закинтос – Тука се одморале Аполон и Артемида. Биле маѓепсани од тројанскиот принц Закинтос, кој прв го открил островот и по него по добило своето име. Поради природната убавина за него се бореле Римјаните, Византијците и Млеќаните. Се верувал дека островот прва го посетила Марија Магдалена, па оттука се проширило христијанството, кое е важен дел од нивната култура.

ЛАГАНАС – место за забава

Лаганас е место каде забавата не застанува. Со бројните клубови по главната улица, нејзината околина и плажите, местото е рај за забава. Големата песочна плажа од 9 километри дава голем избор за уживање. Островот е прилично мал, па така сите плажи се близу како Дафни, Агиос Николаус и Банана Бич. Најпозната е плажата Навагио или Shipwreck на која се наоѓаат остатоци од стар пиратски брод, а морето е како од бајка.

Плажите на Закинтос се познати по својата природна убавина и препознатливата смарагдна боја на водата. Најпозната е Навагио, која има бел, мек песок, тиркизно море, импресивна карпа која може да се посети само со брод. Останатите прекрасни плажи на Закинтос се Геракос, Агиос Николаус и Спанзиа

Вила Кристина – Лаганас

Вилата Кристина се наоѓа во Лаганас на мирна улица, оддалечена 150 метри од главната улица, и на 5 минути од плажата. Вилата има двокреветни и трокреветни соби и секоја има кујнски дел со решо и фрижидер, како и заедничка тераса. Некои од студијата имаат можност за изнајмување на клима со доплата, а користењето на сеф е вклучено во цената на аранжманот. Покрај вилата има маркет, а за љубителите на електронската музика во близина се наоѓа и клубот club Ocean Inn.

Вила Корали – Лаганас

Вила Корали се наоѓа на идеална локација во Лаганас, на околу 50м од плажата и на 2 минути пешачење од главната улица и сите случувања. Во близина на вилата има маркет, како и барови на плажата. Вилата е поделена на 2 блока кои имаат посебни влезови. Има двокреветни, трокеветни и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат кујна со решо и фрижидер, како и можност за изнајмување на клима, додека користење на сеф е вклучено во понудата.

НАПОМЕНА: Понудата е по лице за 9 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 25€ по лице. На акциските цени нема одбивање за сопствен превоз.
ЦЕНИТЕ ВАЖАТ СО УПЛАТА ДО 01.05

ТЕЛЕФОН: 070/338-870, 070/338-857

Вила Кристина Вила Корали
(Хелен – Спирос)

 

Термин Тип соба Редовна по лице Ultra first Тип соба Редовна по лице Ultra first
 


11.06-20.06

 

1/3
1/2
179€ 129€ 1/4
1/3
1/2

159€
169€

109€
119€
20.06-29.06 1/3
1/2
189€  


139€

 

1/4
1/3
1/2
169€
179€
119€
129€
29.06-08.07 1/3
1/2
209€  


159€

 

1/4
1/3
1/2
189€
199€
139€
149€
08.07-17.07 1/3
1/2
229€  


179€

 

1/4
1/3
1/2
209€
219€
159€
169€
17.07-26.07 1/3
1/2
 


249€

 

 


199€

 

1/4
1/3
1/2
229€
239€
179€
189€
26.07-04.08 1/3
1/2
 


269€

 

 


219€

 

1/4
1/3
1/2
249€
259€
199€
209€
04.08-13.08 1/3
1/2
 


259€

 

 


229€

 

1/4
1/3
1/2
239€
249€
209€
219€
13.08-22.08 1/3
1/2
 


229€

 

 


189€

 

1/4
1/3
1/2
209€
219€
169€
179€
22.08-31.08 1/3
1/2
 


194€

 

 


149€

 

 

1/4
1/3
1/2

 

169€

179€

 

139€

149€

31.08-09.09 1/3
1/2
 


169€

 

 


139€

 

1/4
1/3
1/2
149€
159€
119€
129€
09.09 – 18.09 1/3
1/2
 


149€

 

 


114€

 

 

1/4
1/3
1/2

 

129€

139€

 

94€

104€

Се што е обележано со ЦРВЕНО е распродадено!


ВАЖНО:

 • Согласно моменталниот став на Република Грција за патување за време на летото, агенцијата Го Травел одлучи да го подели ризикот и трошоците за тестирање на патниците, така што ќе можат да уживаат во својата омилена дестинација. Го Травел покрива половина од износот на тестот, а останата половина ја покрива патникот!
 • Оние кои ќе бидат вакцинирани со одобрена вакцина од Република Грција треба да ни достават потврда дека ја имаат и немаат трошоци за тест.
 • Оние кои имаат доказ за антитела исто така треба да ги приложат и немаат дополнителни трошоци за тест

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • 9 ноќевања во една од избраните вили, остров Закинтос
 • Автобуски превоз на дадената релација
 • Туристички придружник за време на патувањето

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Задолжителна доплата за траект 25 евра по лице (повратен) се плаќа во автобус
 • Задолжително патничко осигурување 400 денари по лице
 • Задолжителна доплата на туристичка такса 0.50 центи по соба од ден (се плаќа во автобус)

НАПОМЕНИ:
Цените се однесуваат на едно лице за 9 ноќевања во една од избраните вили, автобуски превоз
• Задолжителна доплата за траект во двата правци 25 евра по лице – се плаќа во автобус
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (400 денари за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Доплата за клима 5 евра од ден по желба
•Агенцијата не гарантира за брзината и квалитетот на интернетот во вилите
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. GO TRAVEL.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години плаќаат 50% од сумата доколку се сместени со две возрасни лица

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

Тргнување во Скопје според дадениот датум во вечерните часови. Следува возење и попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Килини од каде се качуваме на траект до Лаганас. Сместување во апартманите. За време на престојот на Закинтос ќе има организирани програми: посети на најубавите плажи, ноќни забави, посета на пештери и крстарења. Последниот ден од престојот во најавено време одјавување од апармтаните и враќање во Македонија