Liolios Studios & Apartments – Скала Потамија

1190

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на неполни 2 минути од плажа
Тип на студиа: Двокреветни и Трокреветни студиа.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)

Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

Liolios Studios & Apartments – Skala Potamia
(Golden Beach)
http://visit-thassos.com/businesses/628/liolios-studios-apartments
на неполни 2 минути од плажа Цена по соба
Термин Услуга Студио 1/2 прв спрат Студио 1/2+1 
прв спрат
Апп 1/3+1 
приземје
Студио 1/4 приземје
18.05-25.05.2018 7 ноќевања 79 89 95 105
25.05-01.06.2018 7 ноќевања 89 99 109 119
01.06-08.06.2018 7 ноќевања 159 169 185 195
08.06-15.06.2018 7 ноќевања 199 209 229 239
15.06-22.06.2018 7 ноќевања 259 269 299 309
22.06-29.06.2018 7 ноќевања 319 329 359 369
29.06-06.07.2018 7 ноќевања 359 369 409 419
06.07-13.07.2018 7 ноќевања 399 409 449 459
13.07-20.07.2018 7 ноќевања 439 449 489 499
20.07-27.07.2018 7 ноќевања 459 469 509 519
27.07-03.08.2018 7 ноќевања 459 469 509 519
03.08-10.08.2018 7 ноќевања 459 469 509 519
10.08-17.08.2018 7 ноќевања 459 469 509 519
17.08-24.08.2018 7 ноќевања 439 449 489 499
24.08-31.08.2018 7 ноќевања 389 399 429 439
31.08-07.09.2018 7 ноќевања 309 319 339 349
07.09-14.09.2018 7 ноќевања 259 269 285 295
14.09-21.09.2018 7 ноќевања 179 189 199 209
21.09-28.09.2018 7 ноќевања 99 109 109 119

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:

  • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
  • Користење на Wi-Fi
  • Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во студиото
  • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
  • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:

  • Превоз
  • Патничко осигурување
  • Користење на клима уред  – 5евра на ден

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 50€ • Битола 55€
• Велес 50 €• Прилеп 55€
• Штип 55€ • Неготино 50€ • Струга 55€ • Радовиш 55€• Удово 50€
• Охрид 55€ • Струмица 55€
• Граничен премин 50€ • Кичево 55€ • Ресен 55€

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно.