Посејдон – Сабота

2613

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, wi-fi. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација. Првите два и последниот термин се Промо.

ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

ВИЛА ПОСЕИДОН – КAЛИТЕА
ЦЕНА ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА
Термини Ноќ. 1/4 приземје бр.2 1/4 пог. Градина 1/4 SSV Коментар
20.05-27.05.2023 7 159 159 189 Промо цена
27.05-03.06.2023 7 199 199 219 Промо цена
03.06-10.06.2023 7 309 309 339
10.06-17.06.2023 7 409 409 439
17.06-24.06.2023 7 439 439 469
24.06-01.07.2023 7 539 539 569
01.07-08.07.2023 7 639 639 679
08.07-15.07.2023 7 639 639 679
15.07-22.07.2023 7 639 639 679
22.07-29.07.2023 7 709 709 749
29.07-05.08.2023 7 709 709 749
05.08-12.08.2023 7 709 709 749
12.08-19.08.2023 7 689 689 729
19.08-26.08.2023 7 529 529 569
26.08-02.09.2023 7 469 469 509
02.09-09.09.2023 7 399 399 429
09.09-16.09.2023 7 289 289 349
16.09-23.09.2023 7 229 229 279 Промо цена
23.09-30.09.2023 7 179 179 209 Промо цена

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Деца од 2-11,99год -10еур попуст

Го Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола