Premium Beach 5* – Драч (2 ноќи)

232

ЦЕНА: 139 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

Прв ден: 04.03.2021 (четврток)

Состанок на групата во вечерните часови на дрводекор (организиран бесплатен трансфер од Битола, Прилеп и Велес). Тргнување за Драч, транзит преку Косово.

Втор ден: 05.03.2021 (петок)

Пристигнување во Драч во претпладневните часови. Сместување во соби (check in во 14ч). Слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Ручек. Вечера. Ноќевање.

Трет ден: 06.03.2021 (сабота)

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Ручек. Вечера. Ноќевање.

Четврти ден: 07.03.2021 (недела)

Појадок. Слободно време за користење на спа центарот. Одјавување од хотелот и заминување кон Македонија. Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНА: 139 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација
  • Сместување во Хотел Premium Beach 5* на база 2 полни пансиони (појадок, ручек и вечера) во двокреветни соби
  • Користење на СПА центарот на хотелот
  • Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

Во цената не е вклучено:

  • Индивидуални трошоци
  • Задолжително патничко осигурување (информации во агенција)
  • Доплата за single соба 75%

Услови за деца:

– дете до 1.99 – бесплатно (не користи седиште)

– дете од 1.99 до 5.99 – плаќа 30 евра

– дете од 5.99 до 11.99 плаќа 50% од аранжманот

Условите за деца важат исклучиво со 2ца возрасни во соба.

ЦЕНА ЗА СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 105 евра по лице

Важни напомени:

– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

– За реализација на патувањето потребен е минимум од 30 патници

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.

– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

– Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни валидни за најмалку 2 лица во соба.

– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 5 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

– За ова патување важат Општите Услови за Патување на Го Травел