Пролом бања за 8-ми март

7997

Поминете го празникот 8-ми март како што и доликува на секоја жена, 3 дневно спа уживање во Пролом бања!

ЦЕНА НА АРАНЖМАН 119 евра по лице со уплата до 17.02, редовна цена 129 евра

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • 2 ноќевања со полн пансион (појадок –шведска маса, ручек и вечера – избор од 3 оброци) во Хотел Радан 3* Пролом бања
 • Сместување во двокреветни стандард соби (ТВ, мини бар, бањарка, фен, вифи, пролом вода спроведена во собите
 • Користење на класик пакетот на Wellness центарот: отворен/затворен базен, сауна, солена соба, џакузи базен со лековита Пролом вода, парна бања
 • Свечена вечера со музичка програма (без пијалоци)
 • Користење на теретана и фитнес сала
 • Користење на салите за рекреација (билјард, тенис на маса, пикадо)
 • Излет до споменикот Ѓавоља Варош – влезница, водич и превоз
 • Излет – прошетка до црквата Лазарица во Бања
 • Автобуски превоз на релација Скопје- Пролом Бања – Скопје

ОПЦИЈА:  Lux wellness пакет – доплата 20 евра (по желба)

 • Новоизграден луксузен центар поврзан со хотелот Радан (2 фински, 1 инфраред, 1 био сауна, џакузи со солена вода и парна бања, кнеип стаза и топли клупи.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Патничко осигурување 150денари за целиот престој
 • Индивидуални трошоци

Доплата за сингл соба 70% дополнително од аранжманот

ПРОГРАМА:

06.03.2019 – петок

Состанок на групата на Дрводекор – Скопје во раните утрински часови. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце. Попатни паузи за освежување и гранични формалности. Очекувано пристигнување во претпладневните часови. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, време предвидено за одмор и релаксација во СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

07.03.2019 – сабота

Појадок. По појадокот заминување на организиран претпладневен излет со локален туристички водич до локалитетот Ѓавола Варош, мистичен споменик на природата, околу кој се врзани повеќе легенди, споменикот е избран во ТОП 77 од изборот за најголемите чуда на природата. Враќање во хотел. Ручек. Слободно попладне за индивидуални активности, можност за користење на СПА услугите на хотелот. Свечена осмомартовака вечера со музичка програма (без вклучени пијалоци). Ноќевање.

08.03.2019 – недела

Појадок. Напуштање на собите. Заминување на прошетка со локален туристички водич до единствената црква – брвнара во овој крај, црквата Лазарица, светски позната по единствениот мистичен феномен, 6те стебла од сливи кои при растењето 6 пати се вртат околу себе. Зaминување за Македонија. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце со кратки паузи за одмор и обавување на царински формалности. Пристигнување во вечерните часови.