ПРОМО пакет Интерхотел 15-17 Ноември

294

Сандански 15-17/11/2019
Цените се за соба за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

сместување во цена до 02.11 цена од 03.11
Двокревeтна соба 150€ 170€
Еднокреветна соба 105€ 115€
доплата на ден за лице
Дете од 0-03,99 год. во соба бесплатно
Допол.легло за дете 4-11,99 во соба 12 €
Допол.легло за дете 12–15,99 во соба 28 €

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Цените се за двокреветна соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ
Цените се за еднокревтна соба за 1 лице за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

тип на соба максимум капацитети
Двокреветна соба (француско легло) 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

Во цената Е вклучено:
2 ноќевања со појадок
Користење на СПА центар
Безжичен интернет
Туристички такса
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок

Доплата за превоз од/до Битола Доплата за превоз од/до Скопје
Возрасен     25 €
Дете 2-12 г. 15 €
Возрасен     30 €
Дете 2-12 г. 15 €

ПРОГРАМА СО ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ

15.11.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански.
По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање

1
6.11.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг во градот. Ноќевање.

17.11.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.


Напомена: 
Доколку имате барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот, во тој случај важат цените по редовен ценовник.
За реализација со организиран превоз потребни се минимум 40 платенжни лица