Вагиа

2927

Амудиа  е мало рибарско место во општина Фанари, областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Парга и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Амудиа е мирно место сместено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување. Вилата се состои од студија за 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со основен прибор за готвење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6 еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излегува на сопствена тераса која гледа кон море. Апартманот се наоѓа на 1-ви спрат и гледа кон море, погоден за 4 лица, составен од две спални од кои во едната е француски спален кревет, а во другата со 2 стандардни кревети, и кујна опремена, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6 еур на лице место)

Цените во табелата се дадени за НАЕМ за 7 ноќевања во евра без попуст, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 62 Денари

На промо цените не следува попуст

ВИЛА ВАГИА – АМУДИА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
период Ноќевања 1/2 студио за 2 лица 1/3 студио  за 3 лица 2/4   апартман  за 4 лица Промо цени
24.05-31.05.2023 7 69 79 99 Промо цена
31.05-07.06.2023 7 109 119 139 Промо цена
07.06-14.06.2023 7 169 179 219
14.06-21.06.2023 7 209 229 269
21.06-28.06.2023 7 259 279 309
28.06-05.07.2023 7 299 319 349
05.07-12.07.2023 7 419 449 499
12.07-19.07.2023 7 419 449 499
19.07-26.07.2023 7 419 449 499
26.07-02.08.2023 7 419 449 499
02.08-09.08.2023 7 439 469 519
09.08-16.08.2023 7 439 469 519
16.08-23.08.2023 7 409 439 499
23.08-30.08.2023 7 349 359 409
30.08-06.09.2023 7 259 279 309
06.09-13.09.2023 7 219 239 279
13.09-20.09.2023 7 129 139 149 Промо цена
20.09-27.09.2023 7 89 99 119 Промо цена

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) -60€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Тимот на Го Травел Ви посакува пријатен одмор.

GPS:39.242180, 20.480588