Велисариос

2528

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос  на помалку од 50 метри оддалеченост од плажа. Вилата е изолирана од бука, опкружена е со зеленило,и преполн двор со цвеќиња и дрва. Велисариос е една од постарите сместувачки капацитети во Врахос.

Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год. Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица. Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, и балкон, интернет. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 5 евра на ден ( се плаќа на лице место ).

 

GPS координати 39.174498, 20.550307

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД

Првите три и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2+1 за 2 возр + 1 дете до 11,99год Коментар
24.05-31.05.2023 7 99 Промо цени
31.05-07.06.2023 7 159 Промо цени
07.06-14.06.2023 7 199 Промо цени
14.06-21.06.2023 7 249
21.06-28.06.2023 7 269
28.06-05.07.2023 7 299
05.07-12.07.2023 7 379
12.07-19.07.2023 7 379
19.07-26.07.2023 7 379
26.07-02.08.2023 7 439
02.08-09.08.2023 7 439
09.08-16.08.2023 7 439
16.08-23.08.2023 7 359
23.08-30.08.2023 7 339
30.08-06.09.2023 7 259
06.09-13.09.2023 7 209
13.09-20.09.2023 7 149 Промо цени
20.09-27.09.2023 7 119 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

– Доплата за клима – 5 € на ден

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

  • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -75€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) -60€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

  • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Го Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Тимот на Го Травел Ви посакува пријатен одмор.