Вила Амос

1053

Aммос Апартманите се од “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Услови за рана разервација: Потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина, и се резервира со 50% аконтација, кои во случај на отказ се неповратни.

-35% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 30.12.2019
-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 31.01.2020
-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2020

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА
период Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/6  (студио за 6 лица) коментар
24.05-31.05.2020 7 49 69 79 Промо цени
31.05-07.06.2020 7 79 89 119 Промо цени
07.06-14.06.2020 7 129 149 159
14.06-21.06.2020 7 179 189 209
21.06-28.06.2020 7 239 259 279
28.06-05.07.2020 7 259 269 299
05.07-12.07.2020 7 269 289 339
12.07-19.07.2020 7 319 339 399
19.07-26.07.2020 7 339 359 419
26.07-02.08.2020 7 349 369 439
02.08-09.08.2020 7 359 379 459
09.08-16.08.2020 7 359 379 459
16.08-23.08.2020 7 359 379 459
23.08-30.08.2020 7 339 359 419
30.08-06.09.2020 7 229 269 359
06.09-13.09.2020 7 179 199 259
13.09-20.09.2020 7 129 159 199 Промо цени
20.09-27.09.2020 7 79 99 129 Промо цени

 

ВИЛА АМОС – КАЛИТЕА
ЦЕНИ САБОТА НА САБОТА / ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) Коментар
23.05-30.05.2020 7 49 69 Промо цени
30.05-06.06.2020 7 79 89 Промо цени
06.06-13.06.2020 7 129 149
13.06-20.06.2020 7 179 189
20.06-27.06.2020 7 239 259
27.06-04.07.2020 7 259 269
04.07-11.07.2020 7 269 289
11.07-18.07.2020 7 319 339
18.07-25.07.2020 7 339 359
25.07-01.08.2020 7 349 369
01.08-08.08.2020 7 359 379
08.08-15.08.2020 7 359 379
15.08-22.08.2020 7 359 379
22.08-29.08.2020 7 339 359
29.08-05.09.2020 7 229 269
05.09-12.09.2020 7 179 199
12.09-19.09.2020 7 129 159 Промо цени
19.09-26.09.2020 7 79 99 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62 денари. На промо цените не следува попуст.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – 10еур попуст

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
*Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Го Травел

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово)
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола