Вила Амос

1074

Aммос Апартмани “B” категорија се наоѓа на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа, Вилата е одалечена од градската плажа околу 4 минути пешачење или 200метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi.

Вилата располага со студија на високо приземје и спрат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=62мкд

Ценовник со Поагања во НЕДЕЛА

AMMOS – KALLITHEA
период ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица) 1/6 (студио за 6 лица) Коментар
 
20.05-27.05.18 7 49 69 79 ПРОМО
27.05-03.06.18 7 79 89 119 ПРОМО
03.06-10.06.18 7 109 119 139  
10.06-17.06.18 7 199 219 239  
17.06-24.06.18 7 239 259 279  
24.06-01.07.18 7 259 279 295  
01.07-08.07.18 7 269 299 339  
08.07-15.07.18 7 319 339 399  
15.07-22.07.18 7 339 359 419  
22.07-29.07.18 7 349 369 439  
29.07-05.08.18 7 359 379 459  
05.08-12.08.18 7 359 379 459  
12.08-19.08.18 7 359 379 459  
19.08-26.08.18 7 299 309 429  
26.08-02.09.18 7 229 269 359  
02.09-09.09.18 7 199 219 259  
09.09-16.09.18 7 129 159 199  
16.09-23.09.18 7 79 99 129 ПРОМО
23.09-30.09.18 7 49 69 79 ПРОМО

Ценовник со Поагања во САБОТА

AMMOS – KALLITHEA
Период Ноќевања 1/3 (студио за 3 лица)  
19.05-26.05.2018 7 49 ПРОМО
26.05-02.06.2018 7 79 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 109  
09.06-16.06.2018 7 199  
16.06-23.06.2018 7 239  
23.06-30.06.2018 7 259  
30.06-07.07.2018 7 269  
07.07-14.07.2018 7 319  
14.07-21.07.2018 7 339  
21.07-28.07.2018 7 349  
28.07-04.08.2018 7 359  
04.08-11.08.2018 7 359  
11.08-18.08.2018 7 359  
18.08-25.08.2018 7 299  
25.08-01.09.2018 7 229  
01.09-08.09.2018 7 199  
08.09-15.09.2018 7 129  
15.09-22.09.2018 7 79 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 49 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Плаќање за деца:

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА Го Травел

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово(
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

НАПОМЕНА:

 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.