Вила Атина

4668

ВИЛА АТИНА се наоѓа на самото шеталиште измеѓу првата и втората улица оддалечена 30 метри од плажа, сместена во самиот центар. Во нејзина близина има продавници, пекара, гиро, таверни, ресторани, LIDL маркет на 250м одалеченост, продавници за облека, продавници за украси, бижутерија итн.

Секоја соба располага со опремена кујна, тоалет, клима со доплата, ТВ.
Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани како и еко студија кои се наоѓаат на последниот 4ти кат.

GPS Координати: 40°15’54.4″N 22°35’48.1″E адреса: Agiou Nikolaou 40

ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

АТИНА -ПАРАЛИА
термин ноќ 1/2 Еко студио 1/2 студио 1/3 студио 2/2 Апартман
20.05-27.05.2023 7 59 € 69 € 79 € 109 €
27.05-03.06.2023 7 79 € 89 € 99 € 149 €
03.06-10.06.2023 7 159 € 169 € 199 € 219 €
10.06-17.06.2023 7 189 € 199 € 239 € 259 €
17.06-24.06.2023 7 219 € 229 € 259 € 279 €
24.06-01.07.2023 7 249 € 259 € 289 € 299 €
01.07-08.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
08.07-15.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
15.07-22.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
22.07-29.07.2023 7 309 € 319 € 359 € 389 €
29.07-05.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
05.08-12.08.2023 7 369 € 389 € 429 € 469 €
12.08-19.08.2023 7 349 € 359 € 399 € 439 €
19.08-26.08.2023 7 269 € 279 € 309 € 329 €
26.08-02.09.2023 7 249 € 259 € 299 € 309 €
02.09-09.09.2023 7 219 € 229 € 269 € 279 €
09.09-16.09.2023 7 179 € 189 € 219 € 259 €
16.09-23.09.2023 7 149 € 159 € 189 € 229 €
23.09-30.09.2023 7 109 € 119 € 149 € 209 €

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 евро = 62денари. На промо цените не следува попуст.

Напомена: 

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден
* Еко Студијата се наоѓаат на последен спрат (4ти) и имаат помала тераса од останатите.

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 40€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (транфвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • Деца до 1,99 години бесплатно