Вила Димас

1841

Вила Димас се наоѓа во Парга, на 700м одалеченост од плажата Валтос и на 1,5км од центарот на Парга. Вилата располага со интернет, убаво уреден двор, паркинг и летниковец.Собите располагаат со сопствен тоалет, мини кујна, фиржидер, ТВ, тераса со гарнитура за седење и клима (со доплата од 5еур на лице место).

Опис на соби:

бр.1 на приземје – двокреветна соба со 2 единечни кревети
бр.2 на приземје – трокеревтна соба – еден брачен кревет и еден единечен
бр.5 на 1ви спрат – двокреветна соба – еден брачен кревет
бр.6 на 1во спрат – 2+1 соба со 2 единелни кревети + софа на спушање

-20% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.12.2019
-15% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
-12% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
-10% ПОПУСТ ЗА НАПРАВЕНА РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Првите два и последниот термин се ПРОМО и не следува попуст на нив.
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
GPS:39°17’17.6″N 20°23’00.2″E

ДИМАС – ПАРГА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања 1/2 студио за 2 лица ½+1 за 2возр+дете Коментар
26.05-02.06.2020 7 59 69 Промо цена
02.06-09.06.2020 7 89 99 Промо цена
09.06-16.06.2020 7 129 149  
16.06-23.06.2020 7 199 219  
23.06-30.06.2020 7 269 289  
30.06-07.07.2020 7 289 309  
07.07-14.07.2020 7 329 359  
14.07-21.07.2020 7 399 439  
21.07-28.07.2020 7 429 469  
28.07-04.08.2020 7 429 469  
04.08-11.08.2020 7 429 469  
11.08-18.08.2020 7 429 469  
18.08-25.08.2020 7 419 449  
25.08-01.09.2020 7 379 419  
01.09-08.09.2020 7 329 359  
08.09-15.09.2020 7 289 309  
15.09-22.09.2020 7 209 219  
22.09-29.09.2020 7 139 149 Промо цена

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Парга:

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
*Попустите не можат да се комбинираат
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “ГО ТRAVEL“

Време на поаѓање за Парга:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)