Вила Елени

842

Гратчето Фурка претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море,оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини… на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандра.

Вила Елени се наоѓа на само 140м од плажа и 150 метри од самиот центар на Фурка.

Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија. Секое од студијата е опремено со сопствена кујна, сопствена тераса, сопствен тоалет, Тв, интернет и клима која е вклучена во цената.
Координати : 39°59’48.5″N 23°23’10.5″E

10%ПОПУСТ ЗА ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.07.2018

Вила Елени Фурка
Период број на денови 1/2 (студио за 2 лица) 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 ( Студио за 4 лица)
30.06-07.07.2018 7 249 269 289
07.07-14.07.2018 7 289 309 349
14.07-21.07.2018 7 319 339 359
21.07-28.07.2018 7 329 349 369
28.07-04.08.2018 7 329 349 369
04.08-11.08.2018 7 329 349 369
11.08-18.08.2018 7 329 349 369
18.08-25.08.2018 7 279 299 329
25.08-01.09.2018 7 209 229 249
01.09-08.09.2018 7 159 179 199
08.09-15.09.2018 7 99 119 129
15.09-22.09.2018 7 59 ПРОМО 79 ПРОМО 99 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 49 ПРОМО 59 ПРОМО 69 ПРОМО

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Фурка чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

ПЛАЌАЊА ЗА ДЕЦА:

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 евра од редовната цена од Битола и 10 евра од Скопје
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасно лице над 63 години – 10 евра попустОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
  * За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
  * Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
  * Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
  * Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

ПРЕВОЗ ХАЛКИДИКИ:

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја сабота)

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики:

 • 04:00 h Битола ( Автобуска станица Транскоп на перон )
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Фурка
 • 15:15 h локално време, ( 14:15 h мак.време) Сивири
 • 15:30 h локално време, ( 14:30 h мак.време) Калитеа
 • 16:00 h локално време, ( 15:00 h мак.време) Неа Потидеа
 • 16:20 h локално време, ( 15:20 h мак.време) Неа Флогита

-Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција.
-Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
-Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.