Вила Луна

625

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот.

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.
*Климата е вклучена во цената

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ РЕДОВНИ ЦЕНИ, НА НИВ СЛЕДУВА ПОПУСТ КАКО ШТО Е НАВЕДЕНО ПОДОЛУ

период ноќи STD 2  STD 3 STD 4  APP 6 
29.05-05.06 7 *49* *59* *69* *89*
05.06-12.06 7 *69* *79* *89* *129*
12.06-19.06 7 149 159 169 219
19.06-26.06 7 169 179 199 249
26.06-03.07 7 189 199 209 279
03.07-10.07 7 195 203 220 273
10.07-17.07 7 269 279 299 369
17.07-24.07 7 269 279 299 369
24.07-31.07 7 269 279 299 369
31.07-07.08 7 269 279 299 369
07.08-14.08 7 269 279 299 369
14.08-21.08 7 269 279 299 369
21.08-28.08 7 259 269 289 349
28.08-04.09 7 229 239 259 319
04.09-11.09 7 149 159 179 209
11.09-18.09 7 129 139 149 169
18.09-25.09 7 *89* *99* *109* *119*
25.09-02.10 7 *59* *69* *79* *99*

Цените се во € плаќање во денари 1€ = 62 денари

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Албанија: 

 • Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
 • Скопје-Валона- 45 €
 • Скопје-Саранда – 55€
 • Скопје-Ксамил- 55 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Албанија:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) /  Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil)
 • Битола-Валона- 40 €
 • Битола-Саранда – 50€
 • Битола-Ксамил- 50 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Охрид за Албанија:

 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) / Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • Охрид -Валона- 30 €
 • Охрид -Саранда – 40€
 • Охрид -Ксамил- 40 €

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 • Ресен (спроти автобуска станица) – +5€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
 • 23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО : Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

GPS:39°46’01.3″N 19°59’53.4″E