Вила Луна

1814

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м од плажата Бела Виста, на 200м од центарот на градот. Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62 мкд.
*Климата е вклучена во цената
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

ВИЛА ЛУНА КСАМИЛ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термин Ноќевања Студио 1/2 Студио 1/3 Студио 1/4 2/6 Апартман Коментар
25.05-01.06.2018 7 49 59 69 89 ПРОМО
01.06-08.06.2018 7 89 109 139 159 ПРОМО
08.06-15.06.2018 7 139 149 159 219  
15.06-22.06.2018 7 159 169 179 239  
22.06-29.06.2018 7 169 179 199 259  
29.06-06.07.2018 7 219 229 239 309  
06.07-13.07.2018 7 259 269 279 349  
13.07-20.07.2018 7 259 269 279 349  
20.07-27.07.2018 7 259 269 279 349  
27.07-03.08.2018 7 259 269 279 349  
03.08-10.08.2018 7 259 269 279 349  
10.08-17.08.2018 7 259 269 279 349  
17.08-24.08.2018 7 249 269 279 349  
24.08-31.08.2018 7 219 229 239 309  
31.08-07.09.2018 7 139 149 159 199  
07.09-14.09.2018 7 119 129 139 169  
14.09-21.09.2018 7 79 89 99 119 ПРОМО
21.09 – 28.09.2018 7 59 69 79 99 ПРОМО

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил: 

 • Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп на перон) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

 • 00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
 • 00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
 • 00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
 • 01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
 • 02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
 • 03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
 • 01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
 • 01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
 • 01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе

Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус

ВАЖНО: Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку ГРЦИЈА и поради тоа е задолжително поседување на ВАЛИДЕН ПАСОШ