Вила Мелиа

1446

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во ПИЕРИА, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

ВИЛА МЕЛИА – А категорија, се наоѓа во првиот дел на местото, на околу 150метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користење на wi-fi е бесплатно, клима се доплаќа на лице место 5 евра на ден.

Цените се изразени за НАЕМ на соба за 7 ноќевања.
Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денсрка противвредност од 62мкд.

ВИЛА МЕЛИА – НЕИ ПОРИ
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио Коментар
26.05-02.06.2018 7 59 69 ПРОМО
02.06-09.06.2018 7 89 99 ПРОМО
09.06-16.06.2018 7 99 104 ПРОМО
16.06-23.06.2018 7 159 179  
23.06-30.06.2018 7 169 189  
30.06-07.07.2018 7 199 229  
07.07-14.07.2018 7 219 249  
14.07-21.07.2018 7 249 279  
21.07-28.07.2018 7 279 299  
28.07-04.08.2018 7 279 299  
04.08-11.08.2018 7 279 299  
11.08-18.08.2018 7 279 299  
18.08-25.08.2018 7 279 299  
25.08-01.09.2018 7 249 259  
01.09-08.09.2018 7 189 199  
08.09-15.09.2018 7 129 139 ПРОМО
15.09-22.09.2018 7 79 89 ПРОМО
22.09-29.09.2018 7 59 69 ПРОМО
 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 40€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 40€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -Автобуска станица Транскоп – на перон – 30€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 30€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -35€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -30€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно
 • Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • 04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово
 • 05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • 04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
 • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • 03.15 h Ресен  (спроти автобуска станица)  – Трансфер до Битола

Поаѓање од Грција:

 • 15:00 h локално време, ( 14:00 h мак.време) Паралија

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),