Вила Михалис

1252

Вилата се наоѓа близина на центарот на Лептокарија, на втор ред од плажа, на 50м одалеченост, опкружена во зеленило и големи сенки од чинари, за оние кој сакаат свежи пријатни ноќи, во мирен дел на туристичкото место, идеална за оние кој посегнуваат по мирен одмор, и за оние кои патуваат со сопствен превоз има можност за паркирање возила пред вилата. Располага со убаво уредени двокреветни трокреветни и четворокреветни студиа. Сите студиа се опремени со бања, комплетна кујна, прибор за јадење и готвење, ТВ, клима уред (не е вклучен во цена-6€ на ден), тераса со маса и столици, нема тенди. Кога се одвива смената на термините, и кога доаѓаат или заминуваат патниците, во дворот се поставени маси и столици за чекање, исто така има и тоалет на располагање.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО € ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

ВИЛА МИХАЛИС – ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќи 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио Промо цени на кој не следува попуст
20.05-27.05.2023 7 59 79 109 Промо цена
27.05-03.06.2023 7 109 119 129 Промо цена
03.06-10.06.2023 7 149 169 209
10.06-17.06.2023 7 179 199 229
17.06-24.06.2023 7 229 259 289
24.06-01.07.2023 7 289 309 329
01.07-08.07.2023 7 339 369 399
08.07-15.07.2023 7 339 369 399
15.07-22.07.2023 7 339 369 399
22.07-29.07.2023 7 339 369 399
29.07-05.08.2023 7 369 386 422
05.08-12.08.2023 7 369 386 422
12.08-19.08.2023 7 339 369 399
19.08-26.08.2023 7 269 289 309
26.08-02.09.2023 7 230 259 279
02.09-09.09.2023 7 209 229 259
09.09-16.09.2023 7 179 199 219
16.09-23.09.2023 7 129 149 159 Промо цена
23.09-30.09.2023 7 99 109 119 Промо цена

 – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 40€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 35€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • – Деца до 1,99 години бесплатно