Вила „North Lux“

1131

Вила North Lux е нова вила, која изобилува со модерна и најновa опрема. Лоцирана  е во   самото Полихроно, на само 30 метри од прекрасната песочна плажа, распостранета на околу 8 км, кристално тиркизно море, идеално за фамилијарен одмор со деца и за сите оние на кои им е потребен вистински релаксирачки одмор. Во нејзина близина се простираат голем број на продавници за сувенири и облека, таверни, пекара, супермаркети

Вила North Lux  располага со девет апартмани:  двокреветни, трокреветни, четворокреветни и петокреветни, кои се распоредени на приземје (високо) и прв спрат.

Апартманите се модерно опремени, со комплетно опремени кујни со основни садови за соодветниот број на лица (кои се одделени од спалните соби), спална,  капатила со туш, ТВ, интернет, клима уред, тераса. Балконите и прозорците се обложени за заштита од комарци. Во вилата на самиот влез се наоѓа рецепција за прием на гостите.

ОПИС НА АПАРТМАНИТЕ:
 • 1/3 АПП: се наоѓаат на приземје и прв спрат. Составени се од еден брачен кревет 160см. и еден единечен  кревет од 120см.  (можност за сместување на 3 возрасни и 1 дете до 6 г. во кревет со родителите).
 • 1/3+1 АПП:се наоѓаат на приземје и прв спрат. Составени се од еден брачен кревет 160см. и еден единечен  кревет од 120см. +помошен лежај.  (можност за сместување на 3 возрасни, 1 дeте до 12 г.          и 1 дете до 6 г. во кревет со родителите).
 • 1/5+1 АПП: се наоѓаат на прв спрат. Составени се од две спални соби, еден брачен кревет 160 см. и еден единечен  кревет од 120см. во едната, а во  другата брачен кревет 160см  + помошен лежај . Во двете спални има клима уреди. (можност за сместување на 5 возрасни, 1 дете до 12 г. и 1 едно дете до 6г. во кревет со родителите).

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања во евра без попуст.

Период Ноќевања 1/3 апп 1/3+1 апп 1/5+1 апп
20.05-27.05.2018 7 121 131 151 (промо)
27.05-03.06.2018 7 131 151 181 (промо)
03.06-10.06.2018 7 161 181 211
10.06-17.06.2018 7 241 271 291
17.06-24.06.2018 7 281 311 331
24.06-01.07.2018 7 301 331 351
01.07-08.07.2018 7 351 391 421
08.07-15.07.2018 7 371 431 501
15.07-22.07.2018 7 421 471 591
22.07-29.07.2018 7 421 471 591
29.07-05.08.2018 7 421 471 591
05.08-12.08.2018 7 421 471 591
12.08-19.08.2018 7 421 471 591
19.08-26.08.2018 7 351 401 481
26.08-02.09.2018 7 281 331 351
02.09-09.09.2018 7 231 271 331
09.09-16.09.2018 7 131 181 281
16.09-23.09.2018 7 130 151 181 (промо)
23.09-30.09.2018 7 120 131 151 (промо)

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – (Автобуска Станица Транскоп-на перон)-30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

Плаќање за деца:

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 15еур за Битола и Штип
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасни лица над 63год – попуст од 10еур

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • Важат Општите услови на СКТМ и ТА Го Травел

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • 3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • 5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • 4:00 Скопје (Дрводекор)
 • 4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • 5:00 Неготино (БП Неготино)
 • 5:40 Удово (БП Удово(
 • 6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • 4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • 3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • 2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • 2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • 2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • 3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

НАПОМЕНА:

 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.