Вила Парк

2036

Вила “PARK” се наоѓа во почетокот на Будва, на околу 400m од Словенска плажа. Се состои од повеќе бунгалови во прекрасно уреден голем двор. Располага со двокреветни и трокреветни студија и апартмани со една спална, сите комплетно опремени со кујна, фрижидер, сопствено купатило, балкон, гардеробер.. WiFi интернет и КЛИМА – БЕСПЛАТНО.

Цена по лице за 9 или 10 ноќевања со вклучен превоз

Вила “PARK”
Будва
термин ЈУЛИ АВГУСТ
16 25 03 13
бр. ноќи 9 9 10 9
1/2 студио | 1/3 студио
АПТ /2+2/
 (со 1 спална)
209 209 225 189
Доплата за појадок 4€ по лице од ден
Доплата за вечерa 7€ по лице од ден

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени по лице за 9 ноќи/10 дена или 10 ноќи/11 дена (зависно од одбраниот термин) со вклучен превоз;
 • Сместувањето е според термините во табелата, додека поаѓањето од Македонија е претходниот ден;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Дете до 6 год – БЕСПЛАТНО сместување, доплата само за превоз 25€;
 • Дете од 6 до 10 год -10% попуст од цената на возрасен;
 • 3-то и 4-то лице плаќаат полн износ и се сместуваат на редовни легла;
 • За сите гости во Вила “Park” на располагање има БЕСПЛАТНИ лежалки на плажа во градината на Хотел “Park”;
 • Појадокот и вечерата се на база на шведска маса и се служат во Хотел “Park” каде се наоѓаат и бесплатните лежалки;
 • Превоз од: Штип / Велес / Куманово / Скопје;
 • За патување со сопствен превоз -10€ од цената;
 • Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата;
 • Wi-Fi интернет и клима – БЕСПЛАТНО!!
 • Туристичка такса 1€ од ноќевање /задолжителна/ се плаќа на лице место;
 • Патничко осигурување.