Вила Василис

1447

Вилата се наоѓа во новиот дел од Неи Пори, на 200 метри од плажата. Убаво украсена, уредна и чиста куќа, има лоби и соба за багаж и тоалет што гостите можат да ги користат на денот на смената. Секоја единица има тоалет, безжичен интернет, клима и тераса. Вилата има двокреветни и трокреветни студиа: 1/3 студиа (бр. Б4, Б5) со поглед на улицата или дворот, со три единечни легла на втор спрат

Клима: Доплата 5€ на ден по соба

Услови за деца: Дете до 8 години може да користи заеднички кревет

 • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
 • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
 • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.03.2023

ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ

термин ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
20.05-27.05.2023 7 89 99
27.05-03.06.2023 7 119 139
03.06-10.06.2023 7 149 179
10.06-17.06.2023 7 209 249
17.06-24.06.2023 7 239 279
24.06-01.07.2023 7 259 299
01.07-08.07.2023 7 269 319
08.07-15.07.2023 7 289 329
15.07-22.07.2023 7 339 359
22.07-29.07.2023 7 339 359
29.07-05.08.2023 7 339 359
05.08-12.08.2023 7 339 359
12.08-19.08.2023 7 339 359
19.08-26.08.2023 7 299 329
26.08-02.09.2023 7 249 289
02.09-09.09.2023 7 219 259
09.09-16.09.2023 7 179 209
16.09-23.09.2023 7 119 169
23.09-30.09.2023 7 89 109

GPS Кординати: 39°58’25.9″N 22°39’25.0″E

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Неи Пори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице