Вили Sunrise и Василис

1302

Студијата „Василис“(Vasilis) се во непосредна близина на „Memories“, оддалечени од нив околу 150 м. Исто така во мирен дел од градот, каде штоможе да се одморите по целодневните прошетки и забава. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.
Студијата „Санрајс“(Sunrise) се во центарот, во срцето на градот Скијатос. На прекрасна локација, во типичен островски стил. Ги препорачуваме за оние што сакаат да се онаму каде што е целата забава и движење на островот. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима-уред (се доплаќа) и тераса.

Термин Ноќевања Санрајс/ Василис
31/05 9 7.380 (119)*
09/06 7 8.000 (129)*
16/06 7 9.860 (159)
23/06 7 11.720 (189)
30/06 7 12.340 (199)
07/07 7 14.820 (239)
14/07 7 17.300 (279)
21/07 7 17.300 (279)
28/07 7 17.300 (279)
04/08 7 17.300 (279)
11/08 7 17.300 (279)
18/08 7 17.300 (279)
25/08 7 14.820 (239)
01/09 7 11.100 (179)
08/09 7 8.620 (139)
15/09 7 7.380 (119)*
22/09 9 6.760 (109)*

Доплата за Туристичка Такса 0,5 евра на ден од соба

Вила Sunrise

Вила Василис

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во денари и во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари.
 • Цените означени со ѕвезда (*) се промотивни и не подлежат на попусти за ран букинг , превозот не се одбива од истите
 • Цените се по лице за пакет аранжман од 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите
 • Дете до 12 години добива 50% попуст
 • Трето лице добива 20% попуст
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни и 1.550мкд.(25 евра ) за деца до 12 години
 • Попустот за трето лице и деца важат само при сместување на минимум две возрасни лица во студио
 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
 • Автобуски превоз без аранжман по лицеВозрасни 6.820мкд. (110 евра)
 • Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)