Зимување Банско – хотел Орбилукс 3* и Орфеј 4*

40441

GO 2 Bansko – season 3
Банско, местото кое е едно од најпопуларните скијачки дестинации на Балканот и оваа година е дел од нашата понуда за скијање и уживање. После одличните две сезони, за Вас повторно го имаме истиот хотел 
ОРБИЛУКС 3* во наш закуп и нов хотел во нашата понуда хотел ОРФЕЈ 4*, со комплетна организација за вашиот престој да биде незаборавен.

Погледнете ја нашата програма и понуда за зимската сезона 2020-та година во Банско, местото кое со својата близина ни го доловува шмекот на светските скијачки монденски места.

ОРБИЛУКС 3*

Хотелот Орбилукс 3* е еден од најмодерните во Банско и е место каде можете да се насладувате на убавината на зимската идила и природа. Неговата местоположба е идеална, на само 480 метри од ски лифтот, а сето тоа надополнето со спојот на традиционалното и модерното, ќе го направи вашиот престој незаборавен.

СОДРЖИНА: За удобноста на гостите хотелот има централно греење, рецепција, собна услуга, интернет, лоби бар, ресторан, летна градина, скара, покриен базен, современо опремен спа центар (сауна, парна бања) со топла врска, фитнес центар, сали за масажа, ски гардероба, минибус кој бесплатно ве носи и враќа од ски центарот, лифт, 24 часовна лекарска услуга.

Ресторанот Орбилукс нуди пријатна атмосфера со вкусна храна, како класична, така и традиционална, подготвена од мајсторските раце на готвачите.

Од апартманите се открива неверојатна глетка кон пистите на Банско и Пирин планина. Хотелот нуди можност за изнајмување на ски опрема и купување на ски карта директно на рецепцијата. Собите располагаат со мини кујна.

ОРФЕЈ 4*

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети, како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите, како и за љубители на убаво време, забави и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл.

Хотелот располага со двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани, сите  опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон. Собите немаат кујна, бидејќи станува збор за класичен хотел. На располагање за сите гости во хотелот има базен, финска сауна, био сауна, парна бања, џакузи, лакониум, релакс зона, фитнес. Хотелот има мини бус кој скијачите ги носи до гондолата и цена во еден правец е 3 лева по лице.

ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ СЛЕДУВААТ ТЕРМИНИТЕ И ЦЕНИТЕ ЗА БАНСКО – ULTRA FIRST MINUTE до пополнување на местата

ОРБИЛУКС 3* и Орфеј 4* – На база полупансион HB
ТЕРМИНИ: Ultra first minute Редовна цена Слободни места
09.01-12.01 114евра 129евра РАСПРОДАДЕНО
16.01-19.01 104евра 119евра РАСПРОДАДЕНО
23.01-26.01 104евра 129евра РАСПРОДАДЕНО
30.01-02.02 114евра 129евра Last minute 99e 
06.02-09.02 104евра 119евра Last minute 99e   
13.02-16.02 104евра 119евра  
20.02-23.02 94евра 109евра  

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • три ноќевања во хотел ОРБИЛУКС 3*(http://www.orbilux.bg/) или ОРФЕЈ 4*(https://orphey.com/) на база полупансион (појадок и вечера)
 • автобуски превоз со високотуристички автобус на релација Скопје-Банско-Скопје
 • неограничено користење на базенот и спа центарот, како и теретана
 • комплетна организација и придружник за време на патувањето и престојот во Банско

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • задолжителна доплата за туристичка такса, едно евро од ден
 • задолжително патничко осигурување (300 денари)
 • факултативна посета на бачило

НАПОМЕНИ:

 • Дете од 0 до 2,99 години не плаќа и спие во кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 11,99 години на дополнителен кревет плаќа 50% од сумата
 • Дете со еден возрасен на класичен кревет ја плаќа целосната сума на аранжманот
 • Доколку користите сопствен превоз, се одбиваат 10 евра од сумата на аранжманот

МОЖНОСТ ЗА БИРАЊЕ НА ТЕРМИН И БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ВО ЗАВИСНОСТ ОД ПЕРИОД. ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН И СОПСТВЕН ПРЕВОЗ. ОПЦИЈА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ ВО ЗАВИСНОСТ ОД ДАТУМОТ (со доплата).
7 ноќи во некој од хотелите редовна цена 219€, до 20.12 – 199€

5 ноќи во некој од хотелите редовна цена 179€, до 20.12 159€

ПРОГРАМА:

Прв ден (четврток): Состанок на групата во раните утрински часови на Дрводекор во Скопје. Поаѓање за Банско по сместувањето на багажот и патниците во автобусот. Патување преку граничен премин Деве Баир, со попатни паузи и царински формалности. Пристигнување во Банско во попладневните часови и сместување во хотел. Слободно попладне и време за индивидуални активности.

Вечерта во зависност од договорот со претставникот, се посетува некој од локалните клубови и дискотеки.

Втор ден (петок): Во договор со вашиот водич, постои опција за факултативна посета на бачилото (Бандеришка Полјана). Групата се задржува неколку часа и ужива во зимското Сонце, пиејќи топло чајче со рум или греено вино. Атмосферата се вжештува со забавата која ја прават девојките качени на хамери, кои покрај оние што се дојдени за уживање, ги примамуваат и скијачите да се придружат на забавата.

Повторно вечерта организирана посета на клуб или диско.

Трет ден (сабота): Слободен ден за секакви активности по ваша желба, а вечерта како за крај повторно се посетува некој локален паб или клуб.

Четврт ден (недела): Напуштање на собите до 10:00часот, слободно време се додека не дојде време за поаѓање за Македонија (во договор со водичот). При враќањето кон Македонија, групата застанува во Метро на кратка пауза за освежување и мал шопинг. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

НАПОМЕНИ:

Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот
• За сопствен превоз се одземаат 10 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
• Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
•Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
•Во собите има пешкири, додека за бањарка се доплатува 5 лева на самата рецепција (по желба)
•Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. GO TRAVEL.